XN0450200L
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : 2 NPN (Dual)
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Transition : 200MHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 600mV @ 30mA, 300mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Supplier Device Package : MINI6-G1
Mfr : Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
Power - Max : 300mW
Package / Case : SOT-23-6
Operating Temperature : 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 85 @ 150mA, 10V
Base Product Number : XN0450
Description : TRANS 2NPN 50V 0.5A MINI6